Praca groomera – charakterystyka, możliwości uzyskania uprawnień

Praca groomera – charakterystyka, możliwości uzyskania uprawnień

Twój pies posiada zaniedbaną sierść? Chcesz mienić jego wygląd i stylizację? Pupil potrzebuje pielęgnacji skóry i włosia? Co zrobić w takim przypadku? Działać na własną rękę czy udać się do specjalisty?

Specjalista pielęgnujący psy

Działania związane z odświeżaniem czy strzyżeniem sierści naszego pupila to zadanie wymagające od właściciela pewnej wiedzy i umiejętności. Wykonując nieudolne zabiegi można skrzywdzić psa, jak również negatywnie wpłynąć na jego samopoczucie i wygląd. Najlepszym rozwiązaniem jest udanie się do fachowca, który z wielką precyzją i zaangażowaniem zajmie się każdym zwierzakiem. Sprawdź na http://www.happy-dog.com.pl

Groomer to zawód, który oprócz umiejętności i możliwości pozwala rozwijać swoje pasje, jak również wyrażać szczególną miłość do czworonogów.

Jak zostać groomerem?

“Psi fryzjer” to nie tylko pasja i zaangażowanie. To przede wszystkim szeroka wiedza i umiejętne jej wykorzystanie. Jak zostać groomerem?

Groomer to zawód stosunkowo młody, jednakże coraz mocniej rozpowszechniony. Działania związane z pielęgnacją zwierzaków odnoszą niesamowity sukces, a profesjonaliści stosują coraz nowsze technologie i działania podczas zabiegów.

Aby zostać groomerem należy odbyć odpowiednie kursy i szkolenia. Wiedza teoretyczna przekazywana jest na różnego rodzaju wykładach, a wszelkie informacje i ciekawostki przekazywane podczas rozmów i dyskusji.

Jak zostać groomerem w praktyce? Wiedza i wiadomości to nie wszystko. Jeszcze ważniejsze jest umiejętne wykorzystanie ich w praktyce. Ogromny wpływ na powodzenie wywierają zdolności manualne, spokój i opanowanie. Ważnym jest również umiejętność złapania kontaktu ze zwierzakiem, jak również wzbudzenia w nim zaufania. Organizowane kursy przewidują szkolenie z zakresu praktyki, jak również przećwiczenie umiejętności w profesjonalny salonie pielęgnacji dla pupili. Szkolenia te w pełni przygotowują do pracy groomera, jednak umiejętności i wiedzę należy stale rozszerzać w trakcie pracy zawodowej