Home › Zorganizuj swój debiutancki lot samolotem

Zorganizuj swój debiutancki lot samolotem

Odkąd Polska stała się partnerem w Unii, rodacy zaczęli systematycznie latać po całym obszarze Europy.

Przede wszystkim jest to spowodowane faktem, że tanie linie lotnicze zainteresowały się naszym państwem i ochoczo otwierają tutaj nowe połączenia. Jeżeli czeka cię pierwsza przeprawa samolotem warto zorientować się, jak krok po kroku przygotować się do wydarzenia.

Regulacje dotyczące bezpieczeństwa w samolocie są bardzo ściśle respektowane, dlatego należy prawidłowo spakować dobytek, zwłaszcza podręczny. Na początku należy sprawdzić, jaki wymiar walizki jest dozwolony, oraz jaką, maksymalną wagę może bagaż mieć.

Otóż w sytuacji nieprzestrzegania limitu, trzeba będzie dopłacić.

W walizce możemy posiadać kosmetyki, jednak wszelkie płyny muszą być zapakowane do niewielkich, przezroczystych butelek, mających nie więcej niż 100 mililitrów. Całość nie powinna przekraczać litra. W bagażu podręcznym nie możemy również przewozić żywności, która nie jest w fabrycznym opakowaniu.

Wyjątek stanowi wyłącznie pożywienie dla niemowlaka.

Jednak największym wyzwaniem jest z pewnością podróż długodystansowa, trwająca co najmniej 12 godzin. W momencie tak długiej podróży pewne osoby mogą być narażone na powstawanie zatorów w żyłach, co zainicjowane jest brakiem ruchu i trwaniem w siedzącej postawie. Zwłaszcza kobiety wystawione będą na to niebezpieczeństwo.

Aby je zmniejszyć, warto tuż przed wylotem udać się na długi spacer, aby polepszyć ukrwienie kończyn. Dodatkowo, już w trakcie samego lotu, warto co pewien czas się, i przejść się do ubikacji. Pierwszy przelot samolotem w ogóle nie musi być stresujemy, wystarczy tylko się do niego właściwie przygotować. Żeby kontrola bagażowa odbyła się bez niemiłych niespodzianek, należy spakować walizki w zgodzie z przepisami. Poza tym, w trosce o zdrowie, warto w obliczu długiej podróży zatroszczyć się o odpowiednie ukrwienie nóg, aby uniknąć zatorów..
Kliknij, aby przejść do następnego dokumentu: polecam ultrasonograf