Home › Zabytki żor

Zabytki żor

Jest zaskakującym miastem, które swymi zabytkami może oczarować każdego.

Co warto zobaczyć podczas wycieczki po terenie Krosna? Jakimi zabytkami zachwyca krajoznawców jedno z ciekawszych miast na terenie tak intrygującego regionu, jak Podkarpacie? Choć dla wielu z nas Krosno to przede wszystkim wspaniały rynek a także znajdująca się w jego pobliżu huta szkła, w trakcie wycieczki po tym ośrodku miejskim można ujrzeć znacznie więcej intrygujących zabytków. Choć mało kto zdaje sobie z tego sprawę, w granicach Krosna można się spotkać z bardzo ciekawym zabytkiem drewnianego budownictwa. Jest nim drewniany kościół filialny pw. św.

Wojciecha.

Co każdy z nas powinien wiedzieć na temat tego wyjątkowego zabytku drewnianej architektury? Kościół filialny pw. św. Wojciecha w Krośnie to jeden z ciekawszych zabytków, jakimi może się pochwalić Podkarpacie. Jest to bardzo ciekawy przykład drewnianego budownictwa, który pochodzi z XV wieku. Swą obecną formę kościół ten zawdzięcza przebudowie z początków XX wieku. Na wyróżnienie zasługuje sylwetka tej świątyni a także historyczny charakter, którym do dziś zadziwia ten zabytek. Kto w czasie wycieczki po okolicy Krosna zajrzy do wnętrza tej budowli, ten będzie mógł zobaczyć wiele ciekawych skarbów sztuki sakralnej.

Obok ciekawych zabytków utrzymanych w stylu barokowym można tu zobaczyć kilka ocalałych dzieł sztuki z czasu średniowiecza.

Najważniejszym zabytkiem jest tutaj rzeźba z XV wieku, która przedstawia św. Wojciecha. Uwagę turystów przyciąga tu również manierystyczna rzeźba Matki Bożej Niepokalanie Poczętej. Tak ciekawe zabytki sprawiają, że świątynia ta jest ciekawym punktem w programie niejednej wycieczki po Krośnie i jego okolicy. Warto pamiętać, że na terenie Krosna czeka na turystów wiele atrakcji, którym warto przyjrzeć się uważniej. Kto znajdzie z wyprzedzeniem tanie noclegi na terenie miasta, ten będzie mógł spokojnie poznawać najcenniejsze atrakcje tego ośrodka turystycznego..


<< Poprzedni
Następny >>