Home › Wykorzystanie podnośników koszowych w produkcji filmowej

Wykorzystanie podnośników koszowych w produkcji filmowej

Produkcja filmowa kojarzy nam siebie głównie z planem filmowym, kamerami a też konstrukcjami odzwierciedlającymi filmowaną rzeczywistość.

Od czasu do czasu w sieci pojawiają się obrazy z realizacji scen w mieście, czy autobusów służących aktorom za garderoby.

Jednakże realizacja filmu jest o wiele bardziej złożonym biznesem. Chcąc mu się bardziej przyjrzeć, należy zwrócić uwagę w kierunku jego aspektów technicznych. Bez specjalnego wyposażenia nie powstało by bowiem żadne dzieło filmowe.

Dzisiaj przedstawiamy kilka realizacyjnych faktów ze świata filmu!

Realizacja filmu nieraz wiąże się z koniecznością wykonywania szeregu czynności na wysokości. Pomyślmy chociażby montaż scenografii czy sceny kręcone z górnej perspektywy. Ekwipunkiem, który umożliwia tego klasy prace są podnośniki koszowe. Te maszyny znacząco ułatwiają pracę ekspertów filmowych. Podnośniki koszowe wykorzystywane są do wspomnianego wcześniej montażu czy też demontażu scenografii. Dzięki nim można również urzeczywistniać wyjątkowe ujęcia. Ale to nie wszystko kaskaderskie ujęcia w których aktor jest na dużej wysokości, są także wspomagane przez wynajęcie podnośnika koszowego. Wielokrotnie okazuje się, że za pomocą specjalnych kamer czy dronów nie udaje się nakręcić tak dobrej jakości materiału filmowego, jak za pomocą podnośników koszowych. W ostatnim okresie kręcąc jeden z polskich seriali we Wrocławiu, użyto podnośnika koszowego w celu naświetlenia pomieszczeń. Polegało to na ulokowaniu mocnych lamp na podnośniku doświetlając sceny od zewnątrz..