Home › Trener personalny podpowiada

Trener personalny podpowiada

Czy pamiętacie Drogie Panie nada te chwile, kiedy to wieczorami szłyście całymi ekipami na aerobik, który to najczęściej był urządzany w miejscowym domu kultury bądź w pobliskiej szkole? Te chwile już minęły i nie powrócą, bo na dzień dzisiejszy zamiast aerobiku kobiety udają się na fitness.

Jednak chcę zwrócić uwagę młodszemu pokoleniu Kobiet, iż fitness pochodzi właśnie od aerobiku, który to w trakcie lat 70-tych minionego stulecia rozwinął się sprężyście w USA. I choć jako czołowy ćwiczenia te opracował mężczyzna, to w takt muzyki zaczęła je wykonywać kobieta i to ta, którą wszyscy znają, gdyż słowo tutaj o słynnej aktorce Jane Fonda. To ona jako pierwsza założyła fitness klub, rozpoczęła wydawać nagrania z ćwiczeniami, które opanowały Amerykę. Już wkrótce zamysł Jane Fonda trafił na obszary Starego Kontynentu, także do naszej ojczyzny. Na dzień dzisiejszy, kiedy jesteśmy już uchylonym społeczeństwem na różne metamorfozy, które nadeszły do nas z Zachodu, nie wyznajemy: - Udaję się na aerobik., ale używamy zwrot: - Idę na fitness. Trzeba tylko przemieścić się po dużej aglomeracji miejskiej, by zauważyć, iż liczba klubów fitness stale wzrasta, bo Polki chcą zostać zgrabne oraz posiadać dobrą kondycję fizyczną. Nawet w malutkich miasteczkach niejednokrotni odnajdą się tego typu zajęcia dla kobiet. Szał fitness po prostu ogarnął naszą ojczyznę i winniśmy się z tego radować, gdyż oznacza to, iż panie biorą wzór z zachodnich towarzyszek i promują zdrowy styl życia.

Jeśli dołożymy do tego jeszcze bez wątpienia urodę rodaczek, to naprawdę inne kraje mają nam czego pozazdrościć.

Dlatego też drogie Kobiety nie bądźcie z tyłu za innymi, dbajcie o siebie i wasz image w tańcu, bo muzyka łagodzi obyczaje, a trening czyni zwycięzcę..