Home › Gdzie spędzimy ferie w roku 2013

Gdzie spędzimy ferie w roku 2013

Sezon wakacyjny nadchodzi , więc Polacy coraz częściej myślą nad sposobem spędzenia swojego wypoczynku. Istnieje kilka popularnych metod spędzania przez Polaków wakacji. Poniżej wymieniono najczęstsze
1) morze lub góry w Polsce
Cały czas najpopularniejszy azymut naszych wyjazdów wakacyjnych. Nadmorskie miasteczka i górskie uzdrowiska są cały czas chętnie nawiedzane przez rodziny z pociechami. W ubiegłym roku przeżyły rekordowe obłożenie turystów od lat, co według wielu obserwatorów ma związek z wprowadzeniem przez partię rządzącą programu socjalnego 500+. Zazwyczaj na takie wyjazdy podróżujemy za pomocą kolei lub własnego samochodu
2) Wycieczki zorganizowane
Coraz większą popularnością cieszą się zagraniczne, zorganizowane wyjazdy wraz z pośrednikiem. Pośrednik organizuje wtedy przelot, rezerwuje luksusowy hotel, a gościom pozostaje tylko radować się z darmowego jedzenia i picia w hotelowych restauracjach czy barach.

W ofercie zwykle znajdują się też organizowane tripy po okolicy, za które jednak trzeba więcej się wykosztować. Najczęściej wybieranymi miejscami docelowymi w tej sytuacji są Grecja, Hiszpania,Italia czy Chorwacja. Poprzez niestabilną sytuację w państwach afrykańskich zmalała chodliwość tego kierunku.

W tym roku biura podróży przewidują niespotykaną ilość chętnych na zagraniczne podróże.
3) Wczasy u rodziny
Wielu z nas ma bliskich w niewielkich miejscowościach, lub w ciekawie zlokalizowanych obszarach i to tamspędza swe urlopy.

Chcemy wyrwać się z wielkomiejskiego hałasu i gonitwy wobec czego jedziemy na tereny niezurbanizowanepo to aby wyluzować się i zrelaksować się na łonie natury.
4) Urlop Polaka czyli czas remontów
Cały czas duże grono Polaków własny urlop wakacyjny spędza nastaraniach usprawnienia swoich realiów domowych.

W trakcie urlopu odświeżamy barwę ścian, wymieniamy podłogę, czy remontujemy toaletę Po czasie wykorzystanym na takim "wypoczynku" wracamy do pracy w oczekiwaniu na kolejny rok i na następną sposobność do wypoczynku..
.