Home › Dlaczego we Wrocławiu mieszkania są takie drogie?

Dlaczego we Wrocławiu mieszkania są takie drogie?

Na okresie ostatnich kilku lat, sytuacja w branży nieruchomości we Wrocławiu diametralnie się zmienił.

Około szanowanko 5 lat temu byliśmy w stanie kupić kolejne apartamenty w tym miasteczku za całkiem przyzwoitą kwotę. Niestety, teraz ceny nowoczesnych lokali we Wrocławiu są podobne do tych, które na przykład obowiązują w stolicy naszego kraju lub na Pomorzu. Dlaczego tak się dzieje? Na to zagadnienie odpowiadamy w niniejszym tekście!

Przyczyną wzmocnionego ruchu na dolnośląskim rynku lokali, którego skutkiem jest powstawanie nowych mieszkań, jest na ogół wielka migracja do tej miejscowości Dolnego Śląska.

Dobra ewentualność ekonomiczna tego regionu, a także nieustannie polepszające się uwarunkowania pracownicze, przyciągają so siebie rzeszę ludzi którzy chcą poprawić poziom swojego bytowania. Sporym rozwojem charakteryzuje się branża informatyczna i to właśnie Ci fachowcy są tutaj najbardziej potrzebni. Efektem nawału świeżych mieszkańców miasteczka jest bardzo ogromny popyt na nieruchomości mieszkalne. z tego powodu deweloperzy decydują się ulokowanie inwestycji na terenie całego Wrocławia. Dużą popularnością cieszą się Krzyki czy Grabiszyn. Jednakże odnajdują się kupujący drogich nieruchomości, nawet na przedmieściach takich jak Nowe Żerniki. Drugim czynnikiem, który przesądza o spotęgowanym ruchu mieszkaniowym, jest napływ młodych ludzi do Wrocławia. Dzieje się tak poprzez atrakcyjność ośrodków edukacyjnych, które przyciągają do się studentów nawet z odległych końców Polski. W powiązaniu z tym wynajmujący lokali mają możliwość pozwolić sobie na ustalanie dużych miesięcznych opłat. Oblicza się, że przeciętny koszt wynajmowania jednoosobowego lokalu wynosi szacunkowo 800 złotych za miesiąc..


<< Poprzedni
Następny >>