Home › Dbaj o elewację zrobioną z kamienia

Dbaj o elewację zrobioną z kamienia

Elewacja z kamienia jest wyjątkowa – wytworna,mocna oraz wytrzymała na niełatwe oddziaływania atmosferyczne. Jest w stanie przetrwać długie lata, pod warunkiem, że będzie właściwie pielęgnowana.

Kamień nadaje się do wykańczania elewacji, jest umieszczany na elewacjach domów domów prywatnych oraz biurowców.

Możliwe jest dostosowanie kształtu, formy i rozmiaru kamieni elewacyjnych do potrzeb każdego klienta.

Mogą to być niewielkie kamienie, mogą to być duże kamienie – wszystko uzależnione jest od potrzeb danego klienta, jego potrzeb oraz sposobu opracowania budynku. Klient ma wpływ, jakiego typu elewację położy na swoim domu. Wytrzymałym kamieniem do wykańczania elewacji jest granit,używany bardzo rzadko z uwagi na bardzo duży koszt.
Wiadomo, że kamień naturalny jest bardzo trwałym i wytrzymałym surowcem. Jednak nawet on podlega działaniu pewnych czynników takich, jak opady, promieniowanie, zmiany temperatury, sole i kwasy. Na powierzchni kamienia występują co więcej różne dziwne zjawiska grzyby, mchy i porosty. Aktywność takich przyrodniczych zjawisk ma znaczenie dla wizerunku surowca budowlanego. Granity, wapienie i piaskowce są polerowane, szlifowane i wygładzane. Są w ten sposób niejako nieprzemakalne, a brud nie wnika do środka. Wygładzony, czyli wypolerowany, kamień posiada odporność wiatr, słońce czy deszcz, czyli czynniki atmosferyczne. Wapienie i piaskowce muszą podlegać impregnacji. Produkty chroniące kamień przed brudem nie posiadają koloru, dodają kamieniowi połysku i czynią kamień niezmiernie wytrzymałym. Porowate kamienie elewacyjne mogą stawać się blade., stawać się nieeleganckie. Wtedy profesjonaliści przystępują do ważnego zabiegu piaskowania. Oczyszczają wierzch kamienia materiałem ściernym w strumieniu sprężonego powietrza lub cieczy. Co szkodzi elewacjom stworzonym z kamienia? Z pewnością opady deszczu, śniegu i zabrudzenia. Są to złe czynniki, które mogą na trwałe zniszczyć kamień. Długowieczność elewacji zapewniają firmy stosujące specjalistycznych piaskarek do wyczyszczenia budynku z zewnątrz..


<< Poprzedni
Następny >>