Home › Czynniki powodujące nieświeży oddech

Czynniki powodujące nieświeży oddech

Nieświeży oddech może sprawiać kłopoty z poczuciem własnej wartości, zaburzać obraz zauważania swojej atrakcyjności, wieść do trudności w nawiązywaniu relacji towarzyskich a w rezultacie nawet do depresji.

Nie wszyscy są świadomi swojego problemu, w związku z tym wdrożenie słusznych metod ochronnych staje się jeszcze trudniejsze. Które elementy wywołują nieświeży oddech i w jaki sposób ich unikać?
Niedobra higiena jamy ustnej - to główny powód nieświeżego oddechu jaki przychodzi do głowy. Niestosowanie odpowiednio dobranych past do zębów, unikanie nici dentystycznych i płynów antyseptycznych sprawia, że w jamie ustnej gromadzą się nie tylko resztki jedzenia, ale także bakterie, którym tworzymy korzystne warunki do rozmnażania. Jednakowo częstą przyczyną jest halitoza. To przykre, jest ona ciężka do zdiagnozowania.

Do kuracje stosuje się dobre środki farmakologiczne, dostępne też bez recepty.

Nieświeży oddech objawem choroby Nieznośny zapach ust nie zawsze trzeba rozpatrywać jako problem sam w sobie. Może być równie odpowiednio objawem próchnicy, aft, pleśniawek, drożdżycy i nowotworów. Bardzo istotne jest w następstwie tego pilnowanie regularnych kontroli stomatologicznych.

Profesjonaliści zalecają, żeby odbywać takowe chociaż raz w roku. W czasie zabiegów profilaktycznych doktor usunie kamień oraz płytkę nazębną, które także są w stanie odpowiadać za przykry zapach w jamie ustnej..


<< Poprzedni
Następny >>